پخش خودکار ویدیوی بعدی :

هیئت؛ جایی برای تغییر سرنوشت انسان‌ها

۷ بازدید
منتشر شده در

تولید: بیان معنوی
مدت زمان: 04:05 دقیقه​​
منبع: 97/12/02 - حسینیه نارمک

خودمان را بیاندازیم توی راه کارهای خوب. می‌‌فرماید: «کُونُوا مَعَ الصَّادِقِینَ، وَارْکَعُوا مَعَ الرَّاکِعِینَ»؛ برو توی جمعیت‌های خوب! جمعیت‌های خوب یک‌جورهایی آدم را هول می‌‌دهند آدم رفتارش درست بشود. می‌‌روی نماز جماعت، آدم را وادار می‌‌کنند به تعقیبات. می‌‌روی مجلس ذکر اهل‌بیت آدم را وادار می‌‌کنند شونصد تا صلوات از آدم می‌‌گیرند. هی می‌‌گویند به این بهانه، به آن بهانه. می‌‌بینی آدم را می‌‌اندازند توی وادی. می‌‌روی هیئتی می‌‌شوی، آقا امشب هیئت داریم بلند شو بیا. می‌‌اندازندت. خودت را بیانداز توی وادی کارهای خوب با جمعیت‌های خوب، با رفقای خوب، این خیلی مؤثر است. اتفاقی که می‌‌افتد، این رفتارهای خوب میوه‌اش چیست؟ میوه‌اش نیّت است. نیّت‌های آبدار شیرین طلایی، یک جهانی را می‌‌تواند سیراب بکند.
برای اینکه توی هیئت دسترسی به اعماق دل بیشتر است. یا آدم را عمیقاً به فکر می‌‌برند، یا آدم را عمیقاً تحت تأثیر قرار می‌‌دهند. آن خواستۀ قشنگ، آن نیّت ماه و ناز، آن نیّتی که خدا می‌‌پذیرد معمولاً توی هیئت‌ها و توی مجالس روضه است. چون همین‌جوری الآن نیّت بکن. آنی که باید بشود نیست. باید ریشه در سرّ انسان داشته باشد. برای اینکه توی هیئت دسترسی به اعماق دل بیشتر است.
خداوند متعال یکی از کارهایی که انجام می‌‌دهد پیوند زدن بین گذشتۀ دور آدم و آیندۀ بسیار دور است. ماها معمولاً اینها را به هم ربط نمی‌دهیم، اصلاً یادمان نمی‌ماند. خدا یادش می‌‌ماند، قشنگ برجسته نگه می‌‌دارد، یک نقشۀ بیست ساله می‌‌ریزد، شما می‌‌رسی به آن. یک دفعه‌ای یک جایی دلش می‌‌سوزد، می‌‌گوید که کاش من می‌‌توانستم چهار نفر را دستش را بگیرم و عمیق می‌‌گوید و مخلصانه می‌‌گوید و با صفا می‌‌گوید.
هیچی آقا زندگی‌اش می‌‌پیچد. ممکن است پانزده سال بعد یک زمینه‌ای برایش پیش بیاید بتواند موجب سعادت چهل نفر بشود. بعد دیگران حسرتش را می‌‌خورند چرا ما نتوانستیم؟ من که خدای او هستم خدای تو هم هستم. تو هم می‌‌خواستی به تو می‌‌دادم. تمام اتفاق‌هایی که می‌‌افتد توی چیزهایی است که به قلب ما خطور می‌‌کند. بعضی وقت‌ها نشان می‌‌دهند خیلی فاجعه است. یعنی ما باید از صبح تا شب قلب‌مان را نگه داریم این‌جوری نگه‌اش داریم ببینیم ول، جایی نرو تو رو خدا، تو رو به پیر به پیغمبر! البته نمی‌توانیم. شما می‌‌توانید ان‌شاءالله. ولی شب بیاورش هیئت بگو هر جا رفتی لامصّب بگذار من یک جای خوب هم ببرمت لااقل.
گاهی یک لحظه آدم روی نیّت یک کار دقیق انجام می‌‌دهد، سرنوشت خودش را تغییر می‌‌دهد. آن خواستۀ قشنگ، آن نیّت ماه و ناز، آن نیّتی که خدا می‌‌پذیرد معمولاً توی هیئت‌ها و توی مجالس روضه است. برای اینکه توی هیئت دسترسی به اعماق دل بیشتر است.

دیدگاه

تا کنون برای این ویدئو دیدگاهی نوشته نشده است.

تمامی حقوق برای دیدستان محفوظ است.